Δημιουργίες -Έλενα Κρομμυδάκη

«Η φαντασία είναι σημαντικότερη από τη γνώση γιατί η γνώση είναι περιορισμένη ενώ η φαντασία αγκαλιάζει τον κόσμο ολόκληρο».

Α. Αϊνστάιν

Έλενα Κρομμυδάκη

Η Έλενα Κρομμυδάκη γεννήθηκε στην Αθήνα το 1973. Είναι πτυχιούχος του Τμήματος Γραφικών Τεχνών και Καλλιτεχνικών Σπουδών. Παρακολούθησε σχέδιο για 3 χρόνια στο Κέντρο Τεχνών Πλάκα, καθώς και επιμορφωτικά σεμινάρια της Ευρωπαϊκής Ένωσης πάνω στη χρήση Η/Υ-γραφιστικά προγράμματα. Είναι τελειόφοιτη του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης, ενώ έχει επιλεγεί να παρακολουθήσει το μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Εκπαίδευση Ενηλίκων» στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο. Ανήκει στο μητρώο εκπαιδευτών του Υπουργείου Παιδείας, καθώς και στο Ε.Κ.Ε.Π.Ι.Σ. για τη δια βίου εκπαίδευση και μάθηση. Είναι μέλος του συλλόγου A.R.A. Στον ελεύθερο χρόνο της ασχολείται με το ελεύθερο σχέδιο, την καλλιτεχνική βιβλιοδεσία και ανάγνωση βιβλίων ελλήνων και ξένων συγγραφέων. Και όπως έγραψε κάποιος που ξεχωρίζει στην εποχή μας με τον τρόπο του « ……..και επιμένει να ελπίζει πάντα στο καλύτερο».