Αντίγραφο Pablo Picasso – Ελευθερία Θεοδωροπούλου

To-Oneiro-Eleftheria-Theodoropoulou

Αντίγραφο Pablo Picasso, The Dream (1932), Λάδι σε καμβά, (50×70)

Έντονες χρωματικές αντιθέσεις μέσα σε απλουστευμένα περιγράμματα.

Το συγκεκριμένο έργο δημιουργήθηκε στο πλαίσιο εργασίας με θέμα τη δημιουργία αντιγράφου ενός έργου του Pablo Picasso.

Ελευθερία Θεοδωροπούλου

Η Ελευθερία Θεοδωροπούλου παρέχει έργο στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Έχει αποφοιτήσει από το Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών, Οικονομικών και Πολιτικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και είναι κάτοχος MBA από το Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Πειραιώς. Παρακολούθησε μαθήματα ζωγραφικής για τέσσερα χρόνια στο Εργαστήρι Ζωγραφικής του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Καλλιθέας και έναν χρόνο μαθήματα κεραμικής στο Εργαστήρι Κεραμικής του ίδιου Οργανισμού. Έχει συμμετάσχει σε ομαδική έκθεση ζωγραφικής στη Δημοτική Πινακοθήκη “Σοφία Λασκαρίδου” του Δήμου Καλλιθέας. Τον ελεύθερο χρόνο, πέρα από τη ζωγραφική, ασχολείται με την κατασκευή διακοσμητικών αντικειμένων και κοσμημάτων.